Скляні фасади і перегородки
Скляний фасад на сьогоднішній день – це, в першу чергу, ознака успішного бізнесу. Тому найбільшого поширення він набув при будівництві банків, крупних торгових центрів, офісів і готелів. Будівлі зі скляними фасадами дуже вигідно виділяються на загальному фоні тьмяних цегляних і оштукатурених споруд, таких характерних для наших міст. Суцільноскляні фасади органічно вписуються в історичну частину міста, не порушуючи його архітектурної цілісності.
Проте не лише за зовнішнім виглядом заслужили світлопрозорі фасади свою популярність. Скляні стіни дають приголомшливий ефект розкриття інтер′єру назустріч навколишньому ландшафту. Вдень приміщення такої будови наповнені сонячним світлом, а в темний час доби будинок зі сторони виглядає дуже ефектно за рахунок внутрішнього освітлення.
Життя сучасного городянина, в основному, протікає в чотирьох стінах – квартирах і офісах, магазиніх і супермаркетах, кінотеатрах і нічних клубах. В результаті, навколишній світ ми спостерігаємо лише в проміжках коротких перебігань від будівлі до будівлі. При цьому, зайняті своїми думками, ми рідко озираємося по сторонах. З цією проблемою пов′язано прагнення архітекторів усунути в будівлі все, що заважає контакту людини з навколишнім світом. Логічно, що цими зайвими в архітектурі будь-якої будівлі є стіни, але споруду без стін важко назвати будинком. Іншими словами, позбавитися від стін не можна, але можна зробити їх прозорими. Ідея засклених фасадів виникла у архітекторів ще на початку ХХ ст. і отримала дуже широкий розвиток. За багато десятків років будівництва нових і реставрації старих будівель архітекторами і інженерами було розроблено чимало конструктивних технологічних нововведень, які дозволяють втілити в життя практично будь-яку ідею дизайнера по застосуванню світлопрозорих фасадів.